Kdo jsme?

Kdo jsme?

MAS „Přiďte pobejt!“ z. s. je dobrovolný spolek lidí, kteří usilují o rozvoj Jilemnicka v duchu společných představ a předsevzetí. Tento záměr se snaží naplnit mimo jiné i získáváním finanční podpory pro dané území. MAS „Přiďte pobejt!“ působí na Jilemnicku od roku 2004.

Členem našeho spolku se může stát každý
- kdo má rád místo, kde žije
- přemýšlí o jeho budoucnosti
- chce se podílet na rozvoji našeho regionu
V MAS se tak setkávají zástupci obcí, podnikatelé, místní spolky i neziskové organizace. Potkáte tu soukromé zemědělce, drobné řemeslníky, majitelé muzeí i soukromých firem, skauty, hasiče, zástupce Správy Krkonošského národního parku i horských zemědělských družstev. 

Jak pracujeme?

MASky mají možnost opravdu výrazně ovlivnit rozvoj oblasti. Jejich prostřednictvím se daří podpořit projekty zaměřené podporu rozvoje regionu s ohledem na jedinečnost území a místní společenský život. MAS ročně rozděluje mezi projekty finanční podporu v řádech milionů korun: za finance od MASky sice nepostavíte agrofarmu, ale získáte například peníze na dobudování jejího zázemí, které bude sloužit místním lidem i návštěvníkům. Díky spolupráci s MASkou má obec finance na rekontstrukci školy, opravu kapličky, místní spolek peníze na pořádání festivalu, občan na vydání pamětí svého dědečka…aj. Úspěšnost MASky stojí na nápadech a spolupráci lidí, kteří se v ní scházejí.

V rámci své vedlejší hospodářské činnosti provádí MAS tzv. dotační management. 

Území MAS

Území MAS

Území MAS „Přiďte pobejt!“ z.s. tvoří 18 obcí a 4 města:
Benecko, Bukovina u Čisté, Čistá u Horek, Horka u Staré Paky, Horní Branná, Jestřabí v Krkonoších, Jilemnice, Kruh, Levínská Olešnice, Martinice v Krkonoších, Mříčná, Peřimov, Paseky nad Jizerou, Poniklá, Roztoky u Jilemnice, Studenec, Svojek, Víchová nad Jizerou, Vítkovice, Jablonec nad Jizerou, Rokytnice nad Jizerou a Vysoké nad Jizerou.

Související externí odkazy:

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí
logo eu logo leader logo program rozvoje venkova