O nás > O MAS

O MAS

MAS „Přiďte pobejt!“ z. s. je dobrovolný spolek lidí, firem a institucí. V MAS se tak setkávají zástupci obcí, podnikatelé, místní spolky i neziskové organizace. Potkáte tu fyzické osoby, soukromé zemědělce, drobné řemeslníky, majitele soukromých firem, skauty, hasiče, zástupce obcí, měst, neziskovek, Správy Krkonošského národního parku, muzeí i horských zemědělských družstev.

S využitím metody LEADER společně podporujeme rozvoj Jilemnicka. Naší vize dosahujeme nejen vlastními rozvojovými projekty, ale i získáváním finanční podpory pro různorodé aktéry z našeho krásného regionu. 

MAS „Přiďte pobejt!“ působí na Jilemnicku od roku 2004.

 

Členem našeho spolku se může stát každý:

 

Jak pracujeme?

MAS má možnost opravdu výrazně ovlivnit rozvoj svého regionu. 

Naším prostřednictvím podporujeme projekty zaměřené na rozvoj regionu s ohledem na jedinečnost území a místní společenský život. Každoročně rozdělujeme mezi kvalitní projekty finanční podporu v řádech milionů korun. Za finance od MASky sice nepostavíte agrofarmu, ale získáte například peníze na dobudování jejího zázemí, které bude sloužit místním lidem i návštěvníkům. Díky spolupráci s MASkou má obec prostředky na rekonstrukci školy, opravu kapličky, místní spolek peníze na pořádání festivalu, občan na vydání pamětí svého dědečka aj. 

Úspěšnost MASky stojí na nápadech a spolupráci lidí, kteří v ní působí.

V rámci své vedlejší hospodářské činnosti provádí MAS tzv. dotační management (poradenství a příprava projektů).